(29 Yorum)

Eğitim Koçluğu Eğitimi

Başkent Üniversitesi Onaylı ve Sertifikalı.
Hemen Bilgi Al
120 Saat
Eğitim İçeriği

Eğitim Koçluğu Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

Gelecek Değişiyor.. Değişimin İçinde Yer Alın..

Profesyonel Koçluk, bireylerin kendileri için seçtikleri hedeflere ulaşmalarında performanslarını artırarak, iş ve özel yaşamlarında kaliteli ve etkin sonuçlar elde etmelerini hedefleyen mesleki bir yardımdır. Profesyonel Koçlar,insanlarda değişimler yaratırlar ve kişilerin varmak istedikleri son noktaya ulaşmaları için onlara yardımcı olurlar.

Koçluk yetenekleri , çekirdek inançlar ile yeteneklerimiz arasındaki ilişkiyi anlayarak, “yapabilirim” düşüncesini ortaya çıkarmaktadır.Hedeflere odaklanmaya ve onları gerçekleştirmeye yardım eder. Gerçek bir içsel özgürleşmenin sağlanmasına destek verir.

Resmi Gazete’de ise şu şekilde tanımlanmaktadır: “Koç, ilgili yasal süreçler, kalite normları ve hizmet prosedürleri çerçevesinde; koçluk süreçlerinin iş organizasyonu ve süreç başlatma faaliyetlerini gerçekleştiren, koçluk sürecini yürüten ve bireysel mesleki gelişimini sağlayan nitelikli kişidir.

Koç, müşterilerin kişisel ve profesyonel potansiyelini gerçekleştirmeye yönelik farkındalık, gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür.”

 

Eğitim Koçları Hangi Alanda, Kimlere Fayda Sağlarlar ?

 

Başarı ve Performansa ulaşmada etkin çözümler sunar                                                                               

Zamanı verimli kullanmaya yardımcı olur

Geleceğini tahmin edip planlayabilme yeteneği kazandırır

Eğitim koçları öğrencilerin yeteneklerini erken yaşta ortaya çıkarabilirler,

Öğrencilerin gelişim sürecinde onlara destek olurlar,

Öğrencilerin yatkınlıklarını keşfetmesini sağlayabilirler,

TEOG, LYS, YGS vb. sınavlarda özgüven, iç disiplin, motivasyon konularında öğrencilere yardımcı olarak başarı oranlarını artırmalarına yardımcı olabilirler,

Bireyleri hedefleri için gerekli kaynaklara yönlendirirler,

Pratik çözüm yolları bulurlar,

Bireyin potansiyelini keşfetmesini sağlarlar ve zihinsel performansını artırırlar.

Sadece Eğitimde Değil Hayatın tüm alanlarında farkındalık oluşmasına yardımcı olur..

 

 

Eğitim Koçluğu Eğitiminde Neler Öğreneceksiniz ?

 

Koçluk Prensipleri, koçluk becerileri kazanmak, koçluk dialogları, uyum ve ahenk, güçlü gözlem yeteneği, soru sorma becerisi, öğrenciyi geliştirmek, hedef çalışmaları ile hedeflere yönlendirmek, hızlı okuma teknikleri, test çözme becerisi, hafıza geliştirme, verimli ders çalışmak.

 

 

 

Eğitim Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar ?

 

Birebir eğitim danışmanlığı verebilir, bu alanda kendi iş yerinizi açabilir, okullarda proje başlatabilir, öğrenci koçu olabilir, öğrenciyi geliştirecek süreci tasarlayarak bu konuda ailelere de yardımcı olabilirsiniz.

 

Eğitim Süresi: 120 Saat

 

84 Saat Uzaktan +16 Saat Yüz yüze Süpervizyon Eğitim + 20 Saat Online Eğitim. Toplam Eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanın.


Yorumlar
RAZİYE BİÇER
Eğitimler oldukça faydalı. Videoları tekrar tekrar izlemek geretiğini düşünüyorum.
ÖZGÜR KAYA
oncelikle kurs programinizin genel isleyisi,takip acisindan gayet basarili oldugunu soylemeliyim..ders anlatim videolarinda hocalarimizin sade ve herkese hitap eder tarzda anlatisi baska bir guzellik..ders videolarinda vucut dili-goz temasi adina biraz daha yakin cekim olmasinin daha verimli olacagini dusunuyorum..tesekkurler..
HAMZA BARIŞ ERKANTAR
uygulamanız çok faydalı hatta diğer eğitimlerden de alacağız. pandemi dönemini verimli geçiriyoruz.
ȘULE KUŞAR HAN
Hocalarım.. dilek hocama sefer hocama.. Cansınız.. İyiki tanıdık sizi..
ȘULE KUŞAR HAN
Sevgili Yonca hanım.. İnsan sesini duyunca tüm kursları alası geliyor.. Her şey için sonsuz teşekkürler..
NURİYE TUNA
Merhabalar, 2 aylık Eğitim Koçluğu eğitiminden sonra Sertifika almaya hak kazanmış bulunmaktayım. Bu eğitim benim kendime, pandemi günleri içerisinde verdiğim en güzel armağan oldu. Çünkü temelde aldığımız koçluk eğitiminin öncelikle öz farkındalığımıza çok büyük bir katkısı var. Eğitimin umduğumdan daha da iyi olmasının asıl sebebi online sürdürdüğümüz ve bir kısmının videolar üzerinden yürütüldüğü eğitimin yüzyüze eğitimden neredeyse hiç farkı olmayışıydı. Biz öğrencilerin sorabileceği muhtemel soruların yanıtlarının videolar içinde bulunabilmesi gerçekten önemli bir durumdu. Bunun dışında 40 yaşında, yüksek lisansını tamamlamış ve kariyerinde yol almış biri olarak, eğitimler sırasında kendimin disleksi olduğumu öğrenmiş bulunmaktayım. Bir yetişkin olarak, çocukluğumda çektiğim tüm sıkıntıları kendime has yöntemlerle bertaraf etmiş olduğumu öğrenmem hem bir aydınlanma hem de bu eğitimin verdiği farkındalık açısından önemli bir konu oldu. Dilerim bizzat, eğitim koçluğu süresince destekleyeceğim tüm öğrencilerimin yollarına ışık olabilirim. Ben bu muazzam eğitimin bana kattıkları için başta Dilek ve Sefer Hocalarıma, Aknet Asya bünyesindeki çalışanlara özellikle sürecin yönetilmesiyle ilgili sorularımı asla cevapsız bırakmayan ve tatlı sohbetleri için Selenay Hanıma, katkı sağlayan herkese en kalbi duygularımla teşekkürlerimi iletmek isterim. İyi ki sizleri tanımışım. Var olasınız. 🙏
Formu doldurun, sizi arayalım!