Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam Koçluğu Eğitimi

Eğitim Detayları

Kimler Yaşam Koçu Olabilir ?

Eğitmenler, Psikolojik Danışmanlar, Rehber Öğretmenler, Psikologlar, Öğrenci ve Aile konusunda uzmanlaşmak isteyen koçlar, hayata pozitif bakan bireyler.sağlık çalışanları, kişisel gelişim alanında çalışmak isteyen kişiler ve eğitimden alacağı bilgilerle kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyen kişiler Etkin Yaşam Koçluğu Eğitimimize katılabilirler.

 

 

Yaşam koçu & koçluğu nedir 

 

Kaygılarımızı arındıracak ,korkularımızdan bizleri mutlu bireylere çevirecek olan kişidir YAŞAM KOÇU..

Bir sporcu kavramı olarak ortaya çıkan "Koçluk" kelimesinin ilk kullanımı 1880’lerin İngiltere’sine kadar dayanmaktadır. Günümüzde koçluk sadece spor alanında kalmayıp, birçok farklı alanda kullanılmaktadır. 

Profesyonel Koçluk, bireylerin kendileri için seçtikleri hedeflere ulaşmalarında performanslarını artırarak, iş ve özel yaşamlarında kaliteli ve etkin sonuçlar elde etmelerini hedefleyen mesleki bir yardımdır. 

Koçluk, gerçek içsel potansiyeli ortaya çıkararak, değişimler yaratmayı sağlamak için verilen profesyonel bir hizmettir. Koçluk, çekirdek inançlarımızla, yeteneklerimiz arasındaki ilişkiyi anlayarak, “yapabilirim” düşüncesini ortaya çıkarmaktır. Koçluk doğruları ortaya çıkarma sanatıdır.Koçluk, hedefe odaklanmaya ve gerçekleştirmeye yardım eder. Gerçek bir özgürlüğün ve mutluluğun sağlanmasına destek verir.

-Yol haritası çizin..

-Güçlü .Pozitif duygular ve düşünceler yaratın..

-Sorumluluk verin..

-Yaşamınızı kolaylaştırın ve daha mutlu hale getirin..

-İyi bir YAŞAM KOÇU olun..

Koç, müşterilerin kişisel ve profesyonel potansiyelini gerçekleştirmeye yönelik farkındalık, gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür.”

Profesyonel Koçlar; Psikolojik Danışman, Psikolog değildir. Gündelik problemlerde farklı bakış açıları kazandırır. Pratik problem çözme ve iletişim becerileri sağlar.

Koçluk-müşteri ilişkisinde, koçun tüm sorumluluğu üzerine alarak, sihirli bir değneği varmışçasına danışana yardım etmesi söz konusu değildir. Koçun sorumlulukları başka, müşterilerinin başkadır. Ve her iki taraf bunları yerine getirmelidir. Koç sadece destek verebilir. Koç “iyileştirme” garantisi veremez.

 

 

Yaşam Koçluğu Eğitimi İçerikleri Nelerdir?

- Koçluk sürecinin ne olduğu ve bu sürecin nasıl işleyeceği

- Karşılıklı tutum ve yaklaşımın nasıl ilerleyeceği

- Motivasyon, teşvik ve ödüllendirme yöntemleri

- Yaşam Koçunun hayatımızı nasıl yönlendirdiği

- Psikologdan ve Psikoterapistten farkı

- Profesyonel Yaşam Koçu Sefer Kayaoğlu'ndan farklı , ayrıntılıve üst düzey  bir eğitim alacaksınız.

 

 

 

Yaşam Koçu Hangi Alanlarda Hizmet Verebilir ?

 

- Birebir Yaşam Koçluğu yapabilirler

- Kendi koçluk merkezini açabilirler

- Danışmanlık merkezlerinde hizmet verebilirler

- Kolejlerde, Etütlerde, Rehabilitasyon Merkezlerinde, Okullarda, Spor Salonları gibi hayatın her alanında hizmet verebilirler. Ve      mutlu bireyler yaratırlar..

 

Koçun sorumlulukları başka, müşterinin ki başkadır ve her iki taraf bunları yerine getirmelidir. Koç sadece destek verebilir. Koç “iyileştirme” garantisi veremez. 

 

Eğitim Süresi: 100 Saat

 

70 Saat Uzaktan + 16 Saat Yüz yüze Süpervizyon Eğitim, 14 Saat Online Eğitim. Eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanın.

 

Kursiyer Yorumları (93 Adet)

 • YAHYA MEMİŞ
  21/01/2021

  SEFER HOCA VE DİLEK HOCA UYUMLU VE GÜZEL BİR EKİP OLMUŞ. SUNUMLARI DA GAYET BAŞARILI. KENDİLERİNİ BÜYÜK BİR KEYİFLE DİNLİYORUM. KENDİLERİNDEN ÇOK YARARLANDIĞIMI SÖYLEYEBİLİRİM. BANA FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI KAZANDIRDILAR. KENDİLERİNE VE TÜM EKİBİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM. VE BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM.

 • NAZAN ÖZÇELİK
  11/01/2021

  sevgili SERENAY hocam , bana kayıt anı ile birlikte başlayan çok güzel bir süreç yasattınız .DİLEK ve SEFER hocalarım bilğinizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim sevgiyle kalın, sınavda yanlış cevapladığım kısımları görebilme şansım var mı kendimi revize etmek açısından.

 • MUSTAFA ULUDAĞ
  02/01/2021

  YAŞAM KOÇLUĞU eğitimim tamamlandı.Bundan sonraki hayatım eğitimde aldığım ilkeler üzerine şekillenecek.Belge formalitedir ekonomik kazanç yada kariyer için bu eğitimi almadım zatende 60 yaşadım ihtiyacımda yok ama dedimya yaşam şeklimi buna göre şekillendireceğim kısmetse.Eğitim süresince AKNET/ASYA sistemine hocalarım Sefer bey ve Dilek hanıma danışmanım özellikle Yonca hanıma ve Nihal hanıma çok teşekkür ederim.

 • KERİMAN AYHAN
  17/02/2021

  Teşekkür ediyorum

 • GÜLSEV KAYALARLI
  24/02/2021

  Yaşam koçluğu seminerine yeni katıldım telefonda benimle iletişim kuran Selen hanıma yaklaşımından ve ayrıntılı anlatımından dolayı teşekkür ediyorum heyecanla bekliyorum umarım beklentimi karşılar ve yeni pencereler açarım hayatımda

 • HASAN YAVAŞ
  15/02/2021

  Başkent uluslararası bir sağlık kuruluşu olduğunu biliyorum. Sağlık hizmetlerinden yararlandığım gibi sayısız insanlarıda yönlendirdim ve çok memnun kaldılar. En önemlisi kurumsal oluşu ve evrensel değerler taşıyan bilim insanıyla bir sağlık kompleksi. Dolayısıyla bu kurumun bir parçası olan 'Aknet Asya ' güçlendirme veya Koçluk eğitimi almak istedim.

Tüm Yorumları Göster