BİLİNÇLİ FARKINDALIK (MİNDFULNESS) EĞİTİMİ

BİLİNÇLİ FARKINDALIK (MİNDFULNESS) EĞİTİMİ

Eğitim Detayları

BİLİNÇLİ FARKINDALIK ( MİNDFULNESS ) GELİŞTİRME NEDİR ?

Mindfulness - Bilinçli Farkındalık, yargısız, kabullenici bir biçimde dikkati odaklayarak anda kalabilme ve o anki deneyime dikkatini verme olarak tanımlanır. Şimdiki zamana ilişkin dikkati düzenleme, odaklanma, yaşantıya yönelme, açık olma ve kabul etme bilinçli-farkındalığın temel unsurlarındandır. Bilinçli-farkındalığın temelinde “dikkatin” ve “duyguların” düzenlenmesi yer almaktadır. Bu sayede yoğun düşüncelerden kişi dikkatini arındırarak bilişsel bir esnekliğe ulaşır. Ayrıca bilinçli-farkındalık odaklanma ve zihinsel berraklık, tarafsız kalma, sakinlik, sıkıntıya dayanma, öz-kontrol ve başkaları ve kendisi ile sevecen, kabul edici ve şefkatli bir şekilde ilgilenme becerisi ile oldukça ilişkilidir.

Bilinçli farkındalık düzeyi yüksek olan bireyler planlama, planladıkları süreçleri en iyi şekilde yönetme, karşılaştıkları hataları düzeltme ve süreçleri değerlendirmede daha başarılıdırlar. Bilinçli farkındalık, bireyin başarıya ulaşmasına aracılık eden ve öğrenme süreçlerini etkileyen en temel kavramdır. Yoğun çalışma ve eğitim hayatında başarılı olabilmek, planlı ve düzenli bir şekilde amaçlanan hedefe ilerleyebilmek için bilişsel bilgiye sahip olmak günümüzde önem kazanmıştır.

 

NELER KAZANDIRIR ? 

 • Bilinçli farkındalığı, özel hayatınızda, işinizde ve ilişkilerinizde hemen kullanabileceksiniz.
 • Etkin dinleme, derinlemesine düşünme, etkili sorular sorma ve diğer insanlarla etkileşim becerinizi yükseltebileceksiniz.
 • Kişiler arası ilişkilerde daha açık ve özgün bir şekilde iletişim kurma becerinizi geliştirebileceksiniz.
 • Günlük duygusal durumunuzu güçlendirmek için kontrolünüzdeki faktörlere daha fazla güvenmeyi öğrenebileceksiniz.
 • Öz farkındalığınızı, kendi kendini düzenleme yeteneğinizi, ardından da sosyal bilincinizi ve genel sosyal etkileşiminizi geliştirebileceksiniz.
 • Günlük yaşamda bilinçli farkındalığın etkili kullanımını nasıl geliştirebileceğimizi anlayabileceksiniz.
 • Zihnin nasıl çalıştığını, çeşitli bileşenlerini ve bunları kişisel gelişiminiz için en iyi şekilde nasıl kullanabileceğinizi öğrenebileceksiniz.
 • Değerleriniz, tutumlarınız, öncelikleriniz ve algınız için nasıl daha etkili düşünebileceğinizi öğrenebileceksiniz.
 • Alışılmış davranış kalıplarının çoğunun temelini oluşturan birincil motivasyonları ve varsayımları anlayabileceksiniz.
 • Başkalarının, genellikle istenmeyen yaşam sonuçlarıyla ilişkilendirilen yardımcı olmayan davranış ve düşünce kalıplarını anlamalarına ve değiştirmelerine nasıl yardımcı olabileceğinizi öğrenebileceksiniz.

Mindfulness - Bilinçli Farkındalık Geliştirme Eğitimi Eğitimcisi:

Mindfulness - Bilinçli Farkındalık Eğitimi, Uzman Psikolog İlker Küçük tarafından verilmektedir.

Mindfulness - Bilinçli Farkındalık Geliştirme Sertifikası Onayı:

Başkent Üniversitesi Onaylı ve Sertifikalı bir eğitimdir.

Mindfulness - Bilinçli Farkındalık Geliştirme Eğitimi Süresi: 

Uzaktan + Online + Süpervizyon:  120 Saatlik bir Eğitimdir. Alanında uzman eğitimciler tarafından hazırlanmış videolu anlatımlar, pdf kaynaklar, canlı bağlantılar ve yüz yüze eğitim olarak sunulan bir programdır.

•            Farkındalık nedir, nasıl çalışır ve onu uygulamanın çeşitli yolları.

•             Farkındalık nasıl olgun bir öz farkındalığa ve öz disipline yol açar?

•             Bütün, tamamen mevcut ve etkili bir kişisel mevcudiyet nasıl geliştirilir.

•             Neden Farkındalık, insanları olumlu şekilde motive etmek için güçlü bir disiplindir.

•             Farkındalığın Yararları; dayanıklılığın artması ve odaklanmanın iyileştirilmesi.

•             Farkındalığı uygulamak zihinsel sağlığı ve genel sağlığı nasıl iyileştirebilir?

•             İnsanlarla otantik, gerçek ve uyumlu bir şekilde nasıl bağlantı kurulur?

•             Farkındalık günlük olarak nasıl uygulanır ve hayata olumlu bir bakış açısı nasıl uygulanır?

•             Başkalarının bilinçli farkındalığı kullanmalarına nasıl yardımcı olabilirsiniz ve öğrendiklerinizi başkalarıyla paylaşmanın en iyi yolları nelerdir?

Bilinçli Farkındalık (MİNDFULNESS) Eğitimi Süreci Nasıl İlerliyor?:

1. Ön bilgi başvurunuz sonrası eğitim danışmanlarımız tarafından detaylı bilgilendirme sağlanır.

2. Video ve PDF kaynaklar, canlı bağlantılar, yüz yüze eğitimler, sınav tarihleri ve şekli hakkında bilgi alırsınız.

3. Üyelik işlemleriniz tamamlanır ve Bilinçli Farkındalık (MİNDFULNESS) Eğitimi  panelindeki tüm dökümanlara erişiminiz gerçekleşir. Ayrıca mobil uygulamalarımız üzerinden de eğitimlerinize dilediğiniz yer ve zamanda erişebilirsiniz.

4. Eğitim kaynakları eğitimciler tarafından özenle hazırlanmış, Başkent Üniversitesi onayından geçmiş video ve pdf kaynaklardan oluşur, kaynaklardan yararlanarak bilgi seviyenizi geliştirirsiniz.

5. Edindiğiniz bilgileri canlı yayınlarda eğitimleriniz ile pekiştirir, kendilerinden destek alma fırsatına sahip olursunuz

6. Yüz yüze eğitimlerdeki uygulamalar ile edindiğiniz bilgileri eğitimcilerimizin kontrolü, yönlendirme ve önerileri ile hayata geçirmeye başlarsınız.

7. Eğitim sürecinizden sonra sınava tabi olursunuz ve başarıyla tamamladığınız eğitim sertifikasını almaya hak kazanırsınız.

Bilgi almak için bu sayfada yer alan 'Detaylı Bilgi Talep Et' ya da 'Buraya Tıklayarak' İletişim Formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız sizi arayıp, tüm merak ettiğiniz konularda yardımcı olacaklardır.

BİLİNÇLİ FARKINDALIK (MİNDFULNESS) EĞİTİMİ Eğitimcileri

Kursiyer Yorumları (8 Adet)

 • NURGİN ÖZTÜRK SEN
  12/04/2021

  MİNDFULNESS EĞİTİMİNİN BU KADAR ETKİSİNDE KALACAĞIMI BİLMİYORDUM AÇIKÇASI.İLKER HOCANIN ANLATIMLARI MUAZZAM.EN SEVİNDİĞİM ŞEY DE VİDEOLARI SONRASINDA DA İZLEYEBİLECEĞİMİ BİLMEK. ÖZELLİKLE BİLİNÇLİ FARKINDALIK EĞİTİMİNİ ALMAK HAYATIMDA YAPTIĞIM EN DOĞRU KARARDI. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

 • NURGİN ÖZTÜRK SEN
  12/04/2021

  Çok keyifli ve bilgili bir eğitimdi. Herşey için çok teşekkür ederim.

 • NAZAN ÖZÇELİK
  14/06/2021

  sevgili SERENAY hocam , bana kayıt anı ile birlikte başlayan çok güzel bir süreç yasattınız .DİLEK ve SEFER hocalarım bilğinizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim sevgiyle kalın, sınavda yanlış cevapladığım kısımları görebilme şansım var mı kendimi revize etmek açısından.

 • GÜLER GAYGUSUZOĞLU
  31/03/2021

  Hocalarımızın yazılı ve sözlü sunumları gayet anlaşılır ve açık bir şekilde verilmişti. Kafamızda oluşan soru işaretleri veya anlaşılmayan durumlar bile örneklerle tekrar tekrar açıklanmaya çalışıldı. Hocalarımızın işinin ehli uzmanlar olması bu eğitim hizmetine olan güvenimizi arttırdı. Hocalarımızı yürekten tebrik ediyorum...

 • GÜL PINAR ÖZKANLI
  03/05/2021

  Herşey çok iyi

 • AYŞEGÜL AYHAN
  06/09/2021

  Heyecanlıyım yeni bilgiler öğrenmek ve bu aileye katılmak...

Tüm Yorumları Göster